G

Gökçetepe Tabiat Parkı Tügva Çevre Yaz Kampı

Gökçetepe Tabiat Parkı Tügva Çevre Yaz Kampı

 

GÖKÇETEPE TABİAT PARKI


1 Temmuz – 31 Ağustos 2017


TÜGVA ÇEVRE YAZ KAMPI


 

İÇERİK: TÜGVA üyesi liseli gençler için doğa ve deniz konseptli eğitim ve motivasyon yaz gençlik kampı.


TARİH:1 Temmuz – 31 Ağustos 2017


KATILIMCI SAYISI: Her hafta 1000 kişi ve 125 eğitmen olacak şekilde toplam 8000 katılımcı ve 125 eğitmen. Kampın ilk 6 haftası erkek son 2 haftası kadın katılımcılar için olacaktır.


SÜRE: Her hafta 5’er gün olacak şekilde 8 hafta sürecektir. Katılımcılar Pazar  akşamı kamp alanına giriş yapacaklar ve Cuma günü öğleden sonra ayrılacaklardır.


YER: Gökçetepe Tabiat Parkı, Keşan. Gökçetepe, Saros Körfezi’nde yeşil ve mavinin kucaklaştığı 650 dönüm arazi ve eşsiz koylara sahip bir tabiat parkıdır. Yenilenen altyapısı, güleryüzlü hizmet anlayışı, profesyonel ekibi ve çeşitli outdoor etkinlikleriyle sizere eşsiz bir kamp deneyimi sunmaktadır. Gökçetepe Tabiat Parkı 230 km mesafeyle İstanbul’a en yakın Ege Denizi’dir. Kendi kendini temizleme özelliğiyle Dünya’daki 3 koydan birisidir.
FAALİYETLER


Yüksek İp Parkuru


Tırmanma duvarı


Okçuluk


Canlı langırt


Yüzme


Kano


Amatör Balıkçılık


Kampçılık


Telsiz eğitim


Akıl oyunları


Satranç


Voleybol


El sanatları


Sahne sanatları


Kamp Ateşi


Slackline


Masa Tenisi


Futbol


Mangala


Trekking


Grup Oyunları

 

KONAKLAMA


Orman içinde 4’er kişilik çadırlarda gerçekleşecektir. Çadır içinde 90X190 ergonomik sünger yatak bulundurulacaktır. Çadırlarımız yüksek girişli olup giriş çıkışı rahattır.

 


YEMEK


Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği (4 çeşit yemek: Çorba, pilav, ana yemek + tatlı veya meyve)  tarafımızdan sağlanacaktır. Son gün ızgara yapılacaktır. Yemekler orman içinde piknik masalarında yenilecektir.

GÖNÜLLÜLER: Az sayıda gönüllü kabul etmekteyiz. Gönüllüler maceraparkındaki faaliyetlerin yürütülmesine yardımcı olacaklardır. Gönüllülerin konaklama ve yemek masrafları tarafımızca karşılanmaktadır.ULAŞIM: Katılımcıların alana ulaşımları kendi araçlarıyla sağlanacaktır. Gönüllüler Keşan Otogarına kadar geldikten sonra alana ulaşımları tarafımızdan ücretsiz karşılanacaktır.


EK HİZMETLER: Cankurtaran, güvenlik, sağlık ocağı, mescit, duş, lavabo, market, ekmek fırını ve cafe imkanlarımız mevcuttur.


Gökçetepe Tabiat Parkı, Kartur tarafından işletilmektedir.