Güvenli Bir Kamp Yapmanızı Sağlayacak 6 Ürün

Güvenli Bir Kamp Yapmanızı Sağlayacak 6 Ürün

Esad Bozkaya
  • Esad Bozkaya
  • 30 Mart 2020
Güvenli Bir Kamp Yapmanızı Sağlayacak 6 Ürün
9 / 100

Yabanda kamp yapmak kadar insanı özgür ve doğayla iç içe hissettiren başka bir seyahat tarzı yoktur. Ancak kamplar sırasında doğanın tüm güzelliğinin yanı sıra, gerek yaban hayattan gerekse insandan kaynaklı güvenlik problemleri yaşanabilmektedir. Bu yazımızda kamplarımızı daha güvenli hale getirecek 10 ürünü listeledik.

Taşınabilir anahtarlı kilit

Yürüyüşlere çıktığınızda, çadır başında olmadığınız vakitlerde, çadır içinde bıraktığınız eşyaları, gerek hınzır hayvanlardan gerekse kötü niyetli insanlardan korumaya yarayacak küçük bir teknolojidir kilitler. Çadır fermuarlarınıza uyan, ufak bir kilit ile istenmeyen bir güvenlik sıkıntısının önüne geçebilirsiniz.

Bisiklet kilidi

Uzun ve sağlam bisiklet kilitleri, yalnızca bisikletlerinizi sabitlemekle kalmaz, sırt çantalarınızı ağaçlara ve benzeri sabit noktalara kilitlemeye de yarar. Yemekleri de bir torba veya torbalar içinde biriktirip, bisiklet kilidi ile ağaçlara ve yaban hayvanlarının ulaşamayacağı noktalara asabilirsiniz.

Vakumlu kaplar

Dışarı koku sızdırmayan, hava almayan, vakum kapaklı saklama kapları, özellikle yemeklerinizi taze saklamak, bozulmamasını sağlamak gibi avantajlarının yanı sıra kokunun dışarılara yayılmasını engelleyerek, yaban hayvanlarına karşı bir önlem olabilir.

Hava kilitli poşetler

Vakumlu kapların yaradığı işe yakın bir işe yarayan kilitli poşetler genelde hem koku salmaz hem de kamp esnasında içine koyduğunuz şeyleri saklamak adına su ve nem gibi dış koşullara dayanıklılık sağlayacaktır.

Pusula

Dijital teknolojiye alışmış olabiliriz ancak önemli bir durumda hızla kamp yerini terk etmek zorunda kalırsak yanımızda bulunacak bir pusula hayat kurtarıcı olabilir. Yürüyüşlerde ve orman içerisinde de yön bulmak üzere kullanılan alet outdoor aktivitelerinin ve kamplarının demirbaşlarındandır.

Düdük

Herhangi bir yardım çağırma durumunda sesinizi uzaklara ulaştırmaya yarayacak bir manuel gereç de kamp düdüğü olacaktır. Deprem gibi afet koşullarında, kaçma durumlarında kullanılabileceği gibi yaban hayvanlarına karşı da etkili bir yöntem olan düdük, çıkarttığı ses ile hayat kurtarabilir.

Diğer İçerikler
9 / 100 Bedeni ve bağışıklık sistemini güçlendirmekten, hem zihinsel hem fiziksel…
9 / 100 Yürüyüş keyfinize en yakın dostunuzu da alın, köpeğinizle birlikte…

Yoruma kapalı.