Hakkımızda

Hakkımızda

Dünyada kendi kendini temizleyen, berrak sadeliği ile Marmara ve Ege denizlerini birbirine bağlayan Saros Körfezi’nde bulanan Gökçetepe Tabiat Parkı, uçsuz bucaksız koylarıyla, binlerce M2 çam ormanıyla Edirne İli, Keşan ilçesinde doğal kalabilmiş saklı bir cennet köşesidir. Doğa harikası olarak adlandırılabilecek Gökçetepe Tabiat Parkı, birçok araştırma sonucunda; havadaki gaz oranındaki uyum sebebiyle Astım, Alerjik hastalıklar gibi birçok hastalığa iyi geldiği belirlenmiştir. Doğal yaşamın gerçekten hissedilebildiği bu eşsiz mekan oksijen deposu olarak da tanımlanmaktadır.

Konum itibariyle İstanbul’a 230 KM, Çanakkale’ye 130 KM ve Bursa’ya 450 KM mesafededir.

Doğal kaynaklarına sahip çıkarak yapılan 2 yıllık düzenleme ve altyapı çalışmaları ile Gökçetepe Tabiat Parkı, tam anlamıyla doğanın kucağında bir tatil cenneti halini almıştır. 1. etap olarak adlandıracağımız bu dönemde Çadır, Karavan Kampı, Restaurantlar, Kafeler, Duş Alanları, Plajlar ve Organik Gıda Pazarı ile hem çevre köylerin el değmemiş doğal lezzetlerini sizlerle buluşturuyor hem de doğal ürünlerle dekore edilmiş mekanları ile doğallığın keyfini sizlere sunan bir mekandır.

Gökçetepe Tabiat Parkı’nda satışa sunulan bütün ürünler süt, peynir, sebze ve et de dahil olmak üzere çevre köylerde bölgenin zengin ve besleyici doğal kaynakları ile köylülerin yetiştirip satışa sunduğu ürünlerdir.

Gökçetepe Tabiat Parkı, ayrıca dalgıçların ve dalış kulüplerinin vazgeçilmez adresidir. Binlerce farklı deniz canlısı, Saros Körfezi’nde dalış keyfinin tadını daha bir farklı kılmaktadır. Birçok doğa sporu için elverişli olan mekan, ayrıca yamaç paraşütü, offroad, izci grupları, özel gruplar, piknik organizasyonları gibi birçok aktivite ve organizasyon için kullanılmaktadır.

15 Mayıs 2013 tarihi ile Gökçetepe Tabiat Parkı, Doğa’ya Davet sloganı ile hizmet vermeye başlamıştır. Kartur güvencesi ile sizleri de bu cennet köşesinde misafir etmekten büyük mutluluk duyacağız.