Köpeğiyle Trekking Yapacaklara Tavsiyeler

Köpeğiyle Trekking Yapacaklara Tavsiyeler

Esad Bozkaya
  • Esad Bozkaya
  • 3 Nisan 2020
Köpeğiyle Trekking Yapacaklara Tavsiyeler
9 / 100

Yürüyüş keyfinize en yakın dostunuzu da alın, köpeğinizle birlikte güzel bir gün geçirin!

Eğer bir köpekle birlikte yaşıyorsanız bilirsiniz ki çoğu zaman en yakın dostumlarımızdır onlar. Ancak onları her yere götüremeyiz, örneğin iş yerine ya da partilere, restoranlara ve hatta çoğu zaman tatillerimize. Köpeğimiz her yere gidecek diye bir kaide yoktur elbet ancak en çok sevdiğimiz bazı aktivitelerimizde onların da yeri olsa çok güzel olmaz mıydı? Trekking bu aktivitelerin başında geliyor. Güzel bir hafta sonu gününde, bahar ayının şahane havasında keyifli bir yürüyüşe köpeğinizle çıkmak istiyorsanız kulak verin! Bu yazımız köpeğiyle birlikte trekking yapmak isteyenler için…

Unutmayın; köpekler hayatın her alanında olduğu gibi yürüyüşte de mükemmel partnerlerdir. Kırsalda ve doğada köpekle geçirilen vakit inanılmaz keyifli olabilir, tek koşul iyi planlamadır.

1. Köpeğinizin sağlık durumunun iyi olduğunu teyit edin

Küçük bir veteriner ziyareti, kısa süreli yürüyüşler bu konuda iyi yol gösterici olur. Köpeğiniz çok genç veya yaşlıysa onun için yürüyüş fazla gelebilir. Kısa bacaklı köpekler sıcak havalarda dışarıda çok fazla durmaya veya egzersize çok iyi tepki vermeyeceklerdir.

2. Köpek dostu oyun parkurlarına gidin

Köpekler için aktiviteler varsa katılın. Yürüyüş veya tırmanış için seyahat parkurunu seçerken evcil hayvan dostu kamp yerlerini araştırın. Köpekle doğaya giderken gideceğiniz yaban hayatın niteliği de önemlidir. Örneğin yaban domuzu gibi hayvanların köpek havlamasına ters tepki vermeleri gibi durumlar söz konusu olabilir.

3. Köpeğinizle gün aşırı fiziksel oyun oynayın

Bu onu outdoor için hazırlayacaktır. Pratik yaparken, komutlara uyumunu, duymasını, duraklamasını, size doğru gelmesini kontrol edin. Komut dinlemesi doğada can kurtarıcı bir özellik olabilir. Islık gibi komutlar ile köpekler uzun mesafeden size rahatlıkla duyabilir. Uzayabilen tasma yürüyüşte avantajlı olacaktır.

4. Köpeğinizin çantasını hazırlamayı öğrenin

Az ve doğru ekipman, mama miktarı, su kabı, besin takviyesi gibi şeyleri optimize edin. Yanınıza mama alırken, normalde verdiğiniz günlük miktara, her öğünde vermek üzere, köpeğin her yarım kilosu için bir kap daha ekleyin. Köpek yatağı veya üzerinde kıvrılması için battaniye, mat veya fiber havlu alabilirsiniz. Büyük bir köpek günlük yarım litre , küçük köpek ise bir litreye yakın su tüketecektir.

Diğer İçerikler
9 / 100 Bedeni ve bağışıklık sistemini güçlendirmekten, hem zihinsel hem fiziksel…
10 / 100 Bu öneriler sayesinde sıcak yaz aylarında keyifle yürüyüş ve…

Yoruma kapalı.